Złóż zamówienie za min. 100 złotych i otrzymaj darmową dostawę!

Zalety picia Yerba Mate

Calabash and bombilla

Nawodnienie organizmu jest kluczową kwestią. Bez tego nie można mówić o odżywieniu ciała ani umysłu, nawet jeśli spożywa się wysokiej jakości pożywienie. Organizm składa się głównie z płynów, które podlegają bezustannej wymianie. Są wydalane na wiele sposobów, więc trzeba je uzupełnić. Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do wody, chociaż to właśnie ona, zaraz po świeżo wyciskanych sokach warzywno-owocowych, nawadnia najlepiej. Warto też zainteresować się jakie są zalety picia Yerba Mate, czyli smacznego napoju o działaniu prozdrowotnym, pobudzającym, oczyszczającym i nawet odchudzającym.

Jakie są zalety picia Yerba Mate? Czy warto ją pić?

Yerba Mate cieszy się coraz większą popularnością, co wynika nie tylko z jej unikalnego smaku, ale przede wszystkim z cennego składu i korzystnego wpływu na organizm. Yerba Mate dostarcza witamin i antyoksydantów, można śmiało powiedzieć, że jest ona bogactwem cennych substancji odżywczych. Nie brakuje również minerałów w postaci magnezu, wapnia, krzemu, żelaza, potasu, cynku i fosforu. Klasyczna Yerba Mate to wspaniała alternatywa dla kawy, ma nawet działanie pobudzające, dlatego zapewnia zastrzyk energii od samego rana. Dodatkowo można liczyć na wspieranie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Obecność polifenoli w Yerba Mate przekłada się na działanie oczyszczające i antyrakowe. Przeciwutleniacze walczą z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się komórek.

W Yerba Mate znajduje się sporo witamin z grupy B, które uczestniczą w wielu przemianach komórkowych, oddziałują korzystnie na układ nerwowy. Wzmagają koncentrację, przeciwdziałają obniżeniu nastroju. W Yerba Mate znajduje się niezwykle cenny składnik w postaci kwasu chlorogenowego, który jest silnym antyoksydantem. Ma on nawet działanie przeciwcukrzycowe, wspomaga proces chudnięcia, spalania niechcianej tkanki tłuszczowej. Yerba Mate stoi na straży smukłej sylwetki, pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli ktoś szuka naturalnego sposobu na pobudzenie, wyostrzenie zmysłów, to powinien sięgnąć po Yerba Mate z dodatkiem guarany. Warto też mieć na uwadze to, że napój ten działa antydepresyjnie, wzmaga skupienie i nawet upiększa, bo zawiera szereg substancji wpływających dobroczynnie na stan skóry i włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *